CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ’da yurttaşlarla buluştu

Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu’daki küme toplantılarının sonuncusunu Elazığ’da yaptı. Elazığ CHP’nin 1977’de Faik Öztürk’ün akabinde milletvekili çıkaramadığı bir bölgeydi. Daha evvel Tunceli’den milletvekili olan Gürsel Erol, bu eksikliği geçen seçimde kırdı ve CHP’nin Elazığ Mmilletvekili olarak seçilmeyi başardı. Erol’un CHP tabanıyla olan olumlu alakaları, CHP’li olmayan tabanla da sürüyor.

Kentte Erol ve takımının örgütlediği CHP’nin coşkusu Kılıçdaroğlu’nun programlarına iştirakte da kendisini gösterdi. Okul temelinin atılacağı bölgedeki apartmanların pencerelerinden ve balkonlarından programı izleyen ve alkışlayanları da gözledik.

İKTİDARIN BASKISI

Elazığlılarla sohbet ederken AKP’den kopanlara yönelik baskıları anlatıyorlar. Bir Elazığlı, “Sosyal medyadan bir bildiri paylaştım. Sonra beni silahlı şahıslar vefatla tehdit etti. Etrafımdakilerin müdahalesiyle kurtuldum” diye anlatıyor. Öbür bir Elazığlı, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın kenti ziyareti sırasında, “Bizi bunlardan kurtarın” diye seslenmiş. “Babacan’ın bölgeden ayrılmasından sonra üç sivil polis geldi. Kimlik bilgilerimi aldı, fotoğrafımı çekti gittiler” diyor. Gözlemlediğimiz kadarıyla iktidara yansılı olan yurttaşlar, bu yansılarını taşrada, Anadolu kentlerinde aşikâr edemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir