Erdoğan: Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Açılış Töreni’nde konuştu. Muhalefeti gaye alan Erdoğan, “Bay bay Kemal’in bu tıp vaatleri var mı? Londra’daki tefecilerden 300 milyar dolar getirecekmiş” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle oldu:

5 YIL İÇİNDE İSTANBUL’DAKİ RİSKLİ YAPILARIN TÜMÜNÜ YENİLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ: Milletimizin Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum. Sakarya’nın insanı Sait Faik, ‘Bir insanı sevmekle başlar her şey’ diyor. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bu yıl Ramazan ayını ve bayramı 6 Şubat’taki zelzeleler nedeniyle buruk karşıladık. Sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmadık. Dün de oradaydık. Birileri turist olarak gidiyor ancak biz iş yapmaya gidiyoruz. 1999 yılındaki zelzelenin acı anıları da yüreklerimizde hâlâ tazedir. Türkiye bugün 1999’a nazaran her bakımdan fersah fersah ileride bir ülke olarak 6 Şubat sarsıntılarının yaralarını daha süratli sarıyor. İnşallah her yıl 300 bin konutu dönüştürerek 5 yıl içinde İstanbul’daki riskli yapıların tümünü yenilemeyi düşünüyoruz.

SELO’YU ÇIKARACAKMIŞ: Bay bay Kemal’in bu cins vaatleri var mı? Londra’daki tefecilerden 300 milyar dolar getirecekmiş. Esrar kaçaklarının paralarını buraya getirecekmiş. Kandil’deki teröristlerle, teröristlerin parlamentodaki uzantılarıyla, bu adamın parlamento odasında niye görüşüyor. Kapalı kapılar gerisinde ne görüştü, ne yaptı açıklayamaz. Diyarbakır’da 51 vatandaşımızın vefatına neden olan Selo’yu çıkaracakmış, teröristbaşı Öcalan’ı çıkaracakmış. Bu ülke terör devleti değildir.

UÇAK GEMİSİ DE YAPACAĞIZ: TCG Anadolu’ya maket gemi diyen bu 7’li masanın mensuplarına, en hoş yanıtı gemimizi ziyaret eden 70-80 bin kişi verdi. Son 1 hafta, 10 gün de TCG Anadolu uçak gemimizi İzmir’e uğurlayacağız. Şöyle 1 hafta, 10 gün de İzmir’de kalmasında yarar var. Onun iki katı büyüklüğünde uçak gemisi de yapacağız ve böylelikle mavi denizlerde uçak gemilerimiz çok daha farklı bulunacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir