Eskişehir’de altı yaşındaki çocuk, yetersiz beslenme nedeniyle yaşamını yitirdi

Eskişehir’de iki gün evvel kaldırıldığı hastanede yetersiz beslenme ve bakımsızlık tedavisi gören 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Çocuğunun vefatının kuşkulu bulunması üzerine hala ve amca gözaltına alındı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 2 gün evvel tedavi altına alınan Işık Elif T’nin yetersiz beslenme ve bakımsızlık nedeniyle güçsüz düştüğü belirlendi.

Nur Elif T’nin hastanede hayatını yitirmesinin akabinde vefatının kuşkulu bulunması nedeniyle Vilayet Emniyet Müdürlüğünce çalışma başlatıldı.

Ölen kız ile ağabeyleri Yiğitcan T. (9) ve Metin T’nin (12), amcası ve halasıyla Fevzi Çakmak Mahallesi Uzunpınar Sokağı’nda yaşadığı konuta giden gruplar, ikametin ömür için makûs şartlara sahip olduğunu tespit etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Ofis Amirliği, amca ve halayı gözaltına alarak emniyete götürdü. Zanlılar, emniyetteki süreçlerinin akabinde “çocuğa berbat muamele” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Yetersiz beslendikleri ve güçsüz düştükleri belirlenen 2 erkek çocuğu ise Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından muhafazaya alındı.

Baba Gökhan T. ve anne Sibel T’nin cezaevinde tutuklu bulundukları, bu nedenle çocukların velayetinin halalarında olduğu öğrenildi. (aa)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir