GYO kurup kira gelirini paylaşacak

Yeni devir amaçlarını açıklayan Artaş Holding Yönetim Kurulu Lideri Süleyman Çetinsaya, “Ticari ünite odaklı, kira gelirleri olan bir GYO kurma gayesindeyiz. Sermaye Piyasası Kurulu’nun onaylarının akabinde GYO’yu kuracağız. İçerisinde 1300 ünite yer alacak. Halka açıldığında kira gelirini vatandaşlarla bölüşeceğiz. Yılda 3 defa temettü dağıtacak” dedi.

‘YOĞUN TALEP ALIYORUZ’

‘Bir Harf, Binlerce Mutluluk’ mottosuyla yeni yatırımlara devam edeceklerini belirten Süleyman Çetinsaya, “Faaliyet gösterdiğimiz gayrimenkul, perakende, turizm, güç ve sanayi kesimlerindeki yatırımlarımızla gücümüze güç katmayı hedefliyoruz” dedi. 1977 yılında kurulduklarını, 2004 yılından bu yana da 37 bin konut teslim ettiklerini anlatan Çetinsaya, şunları söyledi: “Her yıl 5-6 bin konut üretiyoruz. Avrupa Konutları markasıyla hayata geçirdiğimiz projelerde binlerce keyifli aile yaşıyor ve yeni projeler için çalışmalarımız sürüyor. Şu anda 8 şantiyemiz devam ediyor. Avrupa Yakası’nda Bağcılar bölgesinde Avrupa Konutları Yenimahalle, Atakent bölgesinde Avrupa Konutları Cet projelerimiz var. Anadolu Yakası’nda Avrupa Konutları Yamanevler projesinin yanı başında Avrupa Residence Yamanevler projesine imza atıyoruz. Sanayi odaklı hayata geçirdiğimiz Artaş Sanayi ve Ticaret Merkezi Avcılar’da yükseliyor. Projelerimize ilgi yüksek. Bugün satışına başlayacağımız Yenimahalle projemizde 400’ü aşkın konut için 1200 talep aldık.”

‘AVM DEĞİL KONUT LAZIM’

gayrimenkul alanında yeni muahedeler yaparak maksat büyüten Artaş, Doğan Holding ile Milpa toprağı ve İş GYO ile Profilo AVM mutabakatlarından sonra Cendere’de Eczacıbaşı yerinde proje geliştirmek için imzaları attı. Çetinsaya, “Bu projemiz, Vadistanbul’un devamı niteliğinde olacak. Tüm dinamiklerini ve ayrıntılarını çok uygun bildiğimiz Cendere’de yeni bir proje için düğmeye bastık” dedi. Profilo projesiyle ilgili de konuşan Çetinsaya, “Ticari ofis tarafının ruhsatını alıyoruz, yıl sonunda da AVM tarafının yıkımını yapacağız. Burada yeni bir AVM düşünmüyoruz. AVM’ler artık bitti, bu kaidelerde yaşayamaz. Ülkemizin gereksinimi konut ve biz de konut yapacağız” diye konuştu.

SANAYİ VE GÜÇ YATIRIMI YAPIYOR

60 yıllık esaslı Çelik Halat markasını Doğan Holding’den satın aldıklarını hatırlatan Süleyman Çetinsaya, “Çelik Halat Tel Sanayi A.Ş’yi daha da büyüteceğiz, fabrikasını yeniliyoruz. Net ihracatçı bir şirket, elde edeceğimiz ihracat sayılarıyla ülke ekonomimize kıymetli katkılar sunmayı hedefliyoruz. Bu noktada sanayi alanındaki yatırımlarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz. Güç dalında de yatırımlarımız sürecek” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir