Hasan Can Kaya’ya Elazığ tepkisi: Kimsenin haddine değil

Exxen’de yayınlanan mizah programı ‘Konuşanlar’da Hasan Can Kaya’nın Elazığ’a ait esprilerine Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğlu, AK Parti Elazığ Vilayet Lideri Şerafettin Yıldırım ve Fırat Üniversitesi reaksiyon gösterdi.

Konuklarından birine “Ne mezunusun?” diye soran Hasan Can Kaya’ya konuk “Elazığ Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum” diye karşılık verdi. Bunun üzerine Kaya, “Elazığ Bilgisayar Mühendisliği, bilgisayar yok ancak. Bu çocukların abaküsü var ya, onla yapıyorlar” sözlerini kullandı.

‘ŞEHRİMİZİ KÜÇÜMSEMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Twitter hesabından programdaki o sahneleri paylaşarak, “Ülkemizi milletlerarası alanda temsil eden ve saygınlığı olan Fırat Üniversite’mize yönelik konuşmalarından ötürü #HasanCanKaya’yı kınıyorum. Aziz kentimizi ve Fırat Üniversite’mizi küçümsemek hiç kimsenin haddine değildir” dedi.

‘ŞEHRİMİZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR’

AK Parti Elazığ Vilayet Lideri Şerafettin Yıldırım da Kaya’ya reaksiyon göstererek, “Aziz kent Elazığ’ı ve Bilimin Parlayan Yıldız’ı, binlerce mezunu olan Fırat Üniversitesi’ne yönelik aşağılayıcı konuşmalarınızdan ötürü sizi esefle kınıyorum. Aziz kentimiz sahipsiz değildir!” sözlerini kullandı.

‘HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK’

Fırat Üniversitesi’nin toplumsal medya hesaplarında da, “Bir medya platformunda yayınlanan programda üniversitemiz ve kentimizle ilgili küçük düşürücü sözlerde bulunan Hasan Can Kaya isimli sunucuyu kınıyor, kentimizden ve üniversitemizden özür dilemesini bekliyoruz. Ayrıyeten ilgili şahısla ilgili hukuksal süreç de başlatılacaktır” açıklaması yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir