Hastaneden Haluk Pekşen’in ölümüyle ilgili iddialara inceleme

CHP’nin eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, 16 Eylül günü tedavi gördüğü Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde 61 yaşında hayatını kaybetmişti.

Pekşen’in vefatının akabinde kızı Ezgi Pekşen toplumsal medya hesabından babasına hastanede yanlış teşhis konulduğunu, bu yüzden hayatını kaybettiğini öne sürmüştü. Pekşen’in ömrünü yitirmesine ait ‘yanlış teşhis’ savlarına ait hastaneden açıklama geldi.

Acıbadem Grubu‘ndan yapılan açıklamada şu sözler yer aldı:

  • 15 Ağustos 2022 tarihinde Acıbadem Bodrum Hastanemizin Acil Servis’ine başvurmasıyla tedavi süreci başlayan ve sonrasında Ankara’ya sevk edilerek tedavisine devam edilen hastamız Sayın Haluk Pekşen’in hayatını kaybetmesi, hepimizi derinden üzmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.
  • Sosyal medyada ve basında yer alan, merhum Haluk Pekşen’in kurumumuzdaki tedavi sürecine ait argümanlarla ilgili gerekli inceleme tarafımızca başlatılmıştır. Bu inceleme süratle gerçekleştirilip, sonuçları ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacaktır.

“AŞI DEĞİL YANLIŞ TEŞHİS”

Özellikle toplumsal medyada Pekşen’in Covid-19 aşısı nedeniyle hayatını kaybettiği savları ortaya atıldı. Pekşen’in kızı Ezgi Pekşen kelam konusu argümanları yalanlayarak açıklama yaptı.

Ezgi Pekşen, “Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi ismine hayatımızın en acı günlerinden geçerken bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissediyorum” diyerek başladığı toplumsal medya paylaşımında babasının aşı ya da Covid-19 nedeniyle değil “yanlış teşhis” sonucu hayatını yitirdiğini söyledi.

Pekşen, toplumsal medya hesabından şu sözleri kullandı:

  • Babam tahminen anlayan çıkar diye odaya gelen tüm tabiplere ‘göğsümde yanma var yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi?’ diye anlattı. Lakin ‘ne olacak bu memleketin hali’ diye babama sıkıntı yanan o bireylerin aklına ‘size bir endoskopi yapalım’ demek gelmedi.
  • Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. ‘Size anjiyo yapalım’ demek yerine ‘size endoskopi yapalım’ deseler şuan Haluk Pekşen aslanlar üzere yanımızda olacaktı.
  • Ancak babama konulan yanlış teşhis üzere yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir