Nilüfer Belediye Futbol SK, Batalla ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Bursa ve Nilüfer’i temsil eden Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü (FSK), yeni teknik yöneticisi Pablo Martin Batalla için imza töreni düzenledi.

Kulüp başkanı Tamer İşler’in de katıldığı merasim, Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda gerçekleşti.

İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Nilüfer Belediye Futbol SK Başkanı Tamer İşler, Bursaspor’un efsanevi oyuncularından Pablo Martin Batalla ile efsane lider İbrahim Yazıcı’nın ismini taşıyan stadyumda bulunmaktan ötürü duyduğu memnunluğu lisana getirdi. Batalla’nın 3 yıl boyunca kadronun başında kalacağını belirten İşler, “Her branşta olduğu üzere futbolda da başarılarla anılmak için çalışıyoruz. Batalla’ya teklifimizi kabul ederek ailesiyle birlikte Arjantin’den buraya geldiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Transfer süreci hakkında da bilgiler veren Nilüfer Belediye Futbol SK Başkanı Tamer İşler, “Kendisiyle iki gün üzere kısa bir müddette anlaştık. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de her adımımızda ardımızda. Futbolda da voleybol branşında olduğu üzere başarılı olmak istiyoruz. Tesislerimiz ve alanımız harika. Teknik takımımızda akademisyen hocalarımız bulunuyor. Burada olması gereken her şey var. Yakın vakitte altyapı seçmelerimiz vardı. Pablo da Arjantin’den gelir gelmez seçmelere katıldı” sözlerini kullandı.

Nilüfer Belediye Futbol SK’nin Bursaspor ile karıştırıldığına dikkat çeken Tamer İşler, bu durumun yanlış anlaşılmalara yol açtığını söyledi.

İşler, “Bursaspor, bu kentin vazgeçilmez bir kıymetidir. Bursaspor ile anılmak hoş bir şey fakat Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü’nün, Bursaspor ile asla karıştırılmaması gerekiyor. Bu, yanlış anlaşılmalara sebep oluyor. Burası bir belediye spor kulübü. Altyapısıyla ve imkanlarıyla güçlü bir kadro. Burada ikinci bir Vakıfköy’ü oluşturma gayemiz var. Gençlere A ekipte oynama üzere bir misyon yüklemek istiyoruz” dedi.

İşler, transferle ilgili bir soruya da şöyle karşılık verdi: “BAL takımı olabiliriz lakin scout takımı kurduk. Hocamızla çabucak her gün oyuncuları paylaştık. Münasebetiyle transferin yüzde 95’i tamamlandı. Geri kalan yerlere yapılacak desteklere hocamızla karar vereceğiz. Geçen yıl bu ligi öğrendik. Artık daha deneyimliyiz. Maksadımız 3. lig.”

“İkinci yuvam olarak gördüğüm kente geldim” diyerek kelamlarına başlayan Pablo Martin Batalla da, Nilüfer Belediye Futbol SK’nin, potansiyeli yüksek olduğunu vurguladı.

Kulübün uzun vadeli ve önemli projeleri olduğunu belirten Batalla, “Öncelikle bana bu fırsatı sunan herkese teşekkür ediyorum. Burası, çok şey yapılabilecek bir kulüp. Burayı ikinci meskenim olarak görüyorum. Gayelere ulaşmak için öncelikle yeterli bir başlangıç yapıp, yeterli sonuçlar almamız lazım” formunda konuştu.

Transfer sürecine yönelik de konuşan Batalla, şu sözleri kullandı:

“Tamer lider beni aradığında, Bursa olduğu için kabul ettim. Yeni ikiz babası oldum. Ailemi öteki bir yere götürmek çok kolay olmayacaktı. Lakin Bursa’yı hakikaten özlemiştim. Tekrar burada olduğum için memnunum.”

Konuşmaların akabinde Nilüfer Belediye Futbol SK Başkanı Tamer İşler ile Pablo Martin Batalla, 3 yıllık mukaveleyi imzaladı.

Pablo Martin Batalla’nın yardımcıları şu isimlerden oluşuyor:

Ayhan Bahar-Yardımcı Antrenör, Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Topçu-Atletik Performans Antrenörü, Emre Arslan-Kaleci Antrenörü, Ahmet Barış Arı-Maç ve Oyuncu İzleme Antrenörü, Muzaffer Çağan-Analizci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir