Servet Çetin: “Transferde çok zorlanıyoruz…”

Sivas kampına dahil olan 12 altyapı oyuncusunun performansı hakkında konuşan Çetin, “Kaleci ile birlikte altyapıdan kampımıza katılan 12 oyuncu var. İçlerinde hakikaten çok yetenekli futbolcu kardeşlerim var. Tek handikapları fiziki açıdan biraz eksiklikleri var. O da pandemi devrinde verilen 2 yıllık orta bence bunların gelişimini etkiledi diye düşünüyorum. Yetenek olarak katiyen çok yetenekli oyuncularımız var. Yalnızca fiziki olarak eksiklikleri var. Onları giderebilirsek yeterli futbolcular çıkacağını düşünüyorum. Buraya bir yatırım yapılıyor ve altyapıya da değer veriliyor. Çok da gerçek bir karar. Bizim de emelimiz oradaki oyuncuları üste kazandırabilmek. Kabiliyet ve yetenek olarak epey yetenekli arkadaşlarımız var. İnşallah onlardan da faydalanacağız” dedi.

“Hak edeni oynatacağım”

Yeni dönemde hak eden futbolcuya formayı vereceğini vurgulayan 42 yaşındaki çalıştırıcı, “Şu an benim için herkes birebir çerçevede, kim hak ederse ben adil bir biçimde yöneteceğim ve adil bir halde forma talihi vereceğim. Hak eden olursa yaşı benim için değerli değil, oynatmadığım vakit bir eksikliği vardır, oynattığım vakit da ben bir şeyler görmüşümdür o futbolcuda. Bu hususta çok adil olacağım, hak edeni oynatacağım bir yapıda insanım” sözlerini kullandı.

“Emrah Başsan’ın dışında biten yok”

Servet Çetin, ekipteki transfer çalışmalarına ait yöneltilen soruya ise “Transferde nitekim çok zorlanıyoruz. Bazen idmana bile yoğunlaşamıyoruz. İdman bitiyor, oyuncu bakıyoruz, ortada yemeğimizi yiyoruz, tekrar idman daha sonra gece yatana kadar oyuncu izliyoruz, uyuyamıyoruz. Çok sıkıntı bir devir. Sivasspor’a uygun oyuncular bulmaya çalışıyoruz. Bir havuz var ve bu havuzun içerisinden bütün gruplar oyuncu almaya çalışıyor. Biz de kendimize uygunu seçmeye çalışıyoruz. İşimiz sahiden çok sıkıntı. Aslında bu işlerin 1 yıl öncesinden planlanıp, oyuncular takip edilip, beğenilen oyuncular listeye alınıp, bu transfer sürecini bu türlü yürütmek en doğrusu. Şu an bizim işimiz sıkıntı, birkaç gün içerisinde transferleri yapmamız gerekiyor. Emrah Başsan’ın dışında şu anda katılaşan bir transfer yok ancak beğendiğimiz ve irtibatta olduğumuz oyuncular var. Görüşülüyor lakin şu anda Emrah’ın dışında net bir şey yok. Aradığımız bölgeler esasen belli” yanıtını verdi.

“Kaleci transferi gündemimizde yok”

Bu sene kaleci transferi yapmayacaklarını da kelamlarına ekleyen Çetin, “Şu anda kaleci transferi gündemimizde yok. Sivas halkı kalecilere inanç versin, sahiden ben çok güveniyorum, onlar da güvensinler. Kalecilerimizin yeni dönemde âlâ performans elde edeceklerini düşünüyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir