Son Dakika… Davası 11 Kasım’a ertelendi: İmamoğlu’ndan ilk açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 13 bin oy farkla kazandığı 31 Mart 2019 mahallî seçimlerinin iptal edilmesi üzerine yaptığı basın açıklamasında, YSK Başkanı’na ve üyelerine hakaret ettiği savıyla yargılandığı davaya bugün Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme, şahit dinlenilmesi ve DVD çözümlemesinin yapılması için duruşmayı 11 Kasım 2022 tarihine erteledi.

İmamoğlu, mahkemenin verdiği erteleme kararını ziyaret ettiği İstanbul Erkek Lisesi çıkışında aldı. Mevzuyla ilgili birinci açıklamasını, okulun merdivenlerinde, öğrencilerin ortasında yapan İmamoğlu şunları söyledi.

“BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMASINLAR. BİR AN EVVEL BU DEFTERİ KAPATSINLAR İSTERİM”

 Olmaması gereken bir dava süreci yaşanıyor. Kanıtların dinlenmesi, şahitlerin dinlenmesi süreçleriyle Kasım’a uzatılmış. Fakat aslında ne yazık ki olmaması gereken bir dava sürdürülüyor. Boş işler bunlar. Dolu iş burası işte; çocuklar, gençler, gelecek, ömür, hayat… Bunların üreteceği şeyler. Bizim onlara bir gelecek hazırlamamız. Problem bu. Oburu boş. Boş işlerle uğraşmasınlar. Bir an evvel bu defteri kapatsınlar isterim. Şu gençlere bakın, temel gerçek burada” 

“EKREM LİDER ‘SARI’ DESENE”

Okul Müdürü Hüseyin Sarı ve öğretmenlerle bir ortaya gelen İmamoğlu’nun, o sırada teneffüste bulunan öğrencilerin, “Ekrem Lider ‘sarı’ desene” tezahüratına da karşılık verdi.

“SİZDEN BÜYÜK GÜÇ ALIYORUM”

Sosyal medya hesabından kendisine takviye olanlara teşekkür eden İmamoğlu , Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı;

“Bugün Kartal’a gelerek bana takviye olan İstanbullulara, siyasi parti temsilcilerine, partili yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Sizden büyük güç alıyorum. İletileriyle dayanak olan belediye liderlerimize, milletvekillerimize ve tüm sağduyulu vatandaşlarımıza teşekkürler.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir