Yavuz Ağıralioğlu, Büyük Birlik Partisi’nin başına mı oynuyor?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu’nun TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına ve Altılı Masa’da adayı belirleme metoduna karşı olduğunu söyledi.

HDP’YE SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ

“Cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak formda yönetti” tabirleriyle HDP’ye yüklenen Ağıralioğlu, “Türk devletinin her aleyhine tertibin içerisinde parmak izleriyle göründüğünüz insanlarsınız, siz sorunlu insanlarsınız. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı, bir defa PKK’ya katil derken gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına, mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum” dedi.

“BBP’YE GENEL LİDER OLMA HEDEFİ VAR”

Ağıralioğlu’nun kelamlarının yankıları sürerken Habertürk muharriri Sevilay Yılman sürpriz bir sav ortaya attı. TV100 yayınında “Yavuz Ağıralioğlu’nun etrafından duyduğum, BBP’ye Genel Lider olma gayesi var” tezinde bulunan Yılman şunları söyledi: “Aslında sürpriz bir açıklama değil, beklenen bir açıklamaydı ‘Vakti gelince konuşacağım’ diyordu. Yaptığı şey kendi siyasi mesleği açısından olumlu, hoş bir ayak izi bıraktı. Partisinin bulunduğu ittifaka çok ağır ithamlar var. Yavuz Ağıralioğlu’nun hitap ettiği ülkücü, milliyetçi bir kitle var. Hitap ettiği kitleye ‘Ben buradayım merak etmeyin bu seçimden sonra bir şeyin başındayım’ diyor, Ağıralioğlu’nun etrafından duyduğum, Büyük Birlik Partisi’ne Genel Lider olma hedefi var. Yani kendine yatırım yaptı.”

2011 YILINDA AĞIR BİR HEZİMET ALMIŞTI

Muhsin Yazıcıoğlu’nun 2009 yılındaki gizemli helikopter kazasında hayatını yitirmesi sonrası BBP’de sular hiç durulmadı. Evvel Yaşar Topçu sonra da Mustafa Destici genel lider oldu. Yavuz Ağıralioğlu, 2011 yılındaki BBP kongresinde Mustafa Destici’ye karşı genel başkanlığa aday oldu. Lakin Destici geçerli sayılan 639 oydan 628’ini alarak genel lider seçildi. Ağır bir mağlubiyet alan Ağıralioğlu ise sonraki süreçte BBP’den kopmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir