3 kızını öldüren müezzin hakkında yeni gelişme!

Trabzon’un Of ilçesinde gezdirmek için götürdüğü çay bahçesinde kızları Yaren (11), Hiranur (7) ve Elif Göktaş’ı (4) tabancayla başlarından vurarak öldüren müezzin Emre Göktaş (38), 3 defa ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle  açılan davada 2’nci sefer hakim karşısına çıktı. Göktaş’ın avukatı isimli tıp kurumunun müvekkili için ‘cezai ehliyetinin tam’ olduğunu belirten raporunda kimi çelişkiler yer aldığını belirterek, raporun yine alınmasını talep etti. Talebi kabul eden mahkeme heyeti, raporun yenilenmesi istedi. 

Olay, geçen yıl 31 Ağustos’ta ilçenin Uluağaç Mahallesi’ndeki çay bahçesinde meydana geldi. Of Müftülüğü’nde müezzin takımında çalışan Emre Göktaş, 112 Acil Davet Merkezi’ni arayıp, 3 kızını öldürdüğünü söyledi. İhbar üzerine bölgeye gelen sıhhat grupları, Yaren, Hiranur ve Elif Göktaş isimli kardeşlerin tabancayla başlarından vurularak öldürüldüğünü belirledi. Göktaş kardeşler, Çaykara ilçesinde toprağa verildi. Olay yerinde cürüm aleti silahla yakalanan Emre Göktaş, tutuklandı.

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında ‘alt soyu taammüden öldürme’ kabahatinden 3 defa ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istediği ve adli tıp kurumu raporunda ‘cezai ehliyetinin tam’ olduğu belirlenen Emre Göktaş hakkında dava açıldı. Göktaş, Trabzon 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2’nci defa hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Emre Göktaş, tutuklu bulunduğu Iğdır S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada, taraf avukatları da hazır bulundu.

AKIL SIHHATİNE YENİ İNCELEME

Tutuklu sanık Emre Göktaş, duruşmada sesiz, kalıp, konuşmadı. Sanık Göktaş’ın avukatı da, isimli tıp kurumunun ‘cezai ehliyetinin tam’ olduğu belirlenen raporunda birtakım çelişkiler yer aldığını öne sürerek, bahse mevzu raporun tekrar alınmasını talep etti. Talebi kabul eden mahkeme heyeti, daha evvel cezai ehliyeti tam olduğu istikametinde verilen raporun yenilenmesi isteyerek, Emre Göktaş’ın tutukluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 8 Aralık’a ertelendi.

‘PSİKİYATRİK RAHATSIZLIĞIM VAR’ DEMİŞTİ

Daha evvelki duruşmada Emre Göktaş, olay anını hatırlamadığını anlatarak, “Böyle bir olaydan ötürü buraya gelmekten son derece pişmanım. Allah’tan affımı diliyorum. Eşimle geçimsizliğimizin kaynağı kendisidir. Ben daima yapan olmaya çalıştım. Çocukları orta ara annelerinden alıp köye götürerek gezdirip, tekrar teslim etmişliğim olmuştur. Olay günü fikrim çocukları gezdirmekti. Çocuklarla gezdik, dolaştık. Bunun dışındaki yaşananları hatırlamıyorum. Jandarmaya götürüldüğümü hatırlıyor lakin detayları hatırlamıyorum. Öldürme olayını ne biçimde gerçekleştirdiğimi ve ne saikle yaptığımı hatırlamıyorum. Evlendikten sonra ilaç kullanıyorum. Psikiyatrik rahatsızlığım var. İlaç kullanmamın sebebi çok gerilim ve hafıza kaybı kaynaklıdır” demişti. (

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir